منوی سایت

با بریدگی چاقو چه کنیم، چگونه جریان خون ناشی از بریدگی چاقو را متوقف کنیم؟ دانستن اینکه چه چیزی باید روی بریدگی اعمال شود و چه چیزی نباید اعمال شود مهم است . 

چگونه خون را متوقف کنیم؟

ممکن است برای هر یک از ما اتفاق بیفتد. هنگام آشپزی در آشپزخانه، خرد کردن سبزی یا بریدن گوشت، ممکن است حوادث ناخوشایندی اتفاق بیفتد و دست هایمان را ببریم. یا ممکن است لیوان بیفتد، بشقاب بشکند و دوباره با بریدگی هایی مواجه شویم که به ما صدمه بزند که آثار آن تا مدت ها از بین نمی رود .

پس در این شرایط چه باید بکنیم؟ در بریدگی دست با چاقو چگونه باید کمک های اولیه کرد؟ درد ناشی از بریدگی و اسکارهای به جا مانده از بریدگی چقدر سریع از بین می رود؟درمان بریدگی با چاقو

در بریدگی دست با چاقو چگونه باید کمک های اولیه کرد؟

در بریدگی های ناشی از هر جسم نوک تیز قبل از هر چیز باید آرامش خود را حفظ کرد و از عفونی نشدن زخم باز اطمینان حاصل کرد.

اگر بریدگی شما کوچک است و خونریزی کم تری دارد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که زخم را با صابون و آب فراوان ضدعفونی کنید.

سپس باید اطراف زخم و خون خشک شده را با آب اکسیژنه پاک کنید.

اگر خونریزی ادامه داشت، می توانید با فشار دادن  زخم با یک پارچه استریل، خونریزی را متوقف کنید.

با این حال، اگر بریدگی بسیار عمیق است و خون زیادی از دست می دهید، باید سریعاً بدون اتلاف وقت در خانه به  کلینیک زخم مراجعه کنید. زخم شما حتی ممکن است نیاز به مداخله جراحی داشته باشد.

چه چیزی برای چاقوخوردگی خوب است؟

شما کمک های اولیه را برای بریدگی خود انجام دهید. آن را در برابر باکتری ها مقاوم  و خون را متوقف کنید. اکنون به این فکر کنید که جای زخم‌ های دردناک ناشی از بریدگی چگونه بهبود می ‌یابد. سپس می توانید برای ادامه ی درمان به کلینیک زخم ما مراجعه کنید.

با تشکیل فیبروبلاست های جدید، می توانید از این مواد ساده و طبیعی کمک بگیرید تا به بهبود سریع تر زخم های بریدگی کمک کنید.

 راه های نجات دهنده برای توقف خون در چاقوخوردگی:

بریدگی وضعیتی است که زمانی رخ می دهد که پوست به طور تصادف باز شود. به طور کلی، بریدگی می تواند روی دست ها اتفاق بیفتد، جایی که ما بیشترین استفاده را در بدن خود داریم. لازم است تا حد امکان در درمان بریدگی دست دقت پ لازم را داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است در نتیجه مداخله نادرست در بریدگی دست، عفونت های جدی ایجاد شود.

ممکن است زخم های بریدگی تنها در اثر آسیب خارجی پوست و همچنین بریدگی های عمیق تر زیر پوست ایجاد شود. اگر وضعیت بریدگی بسیار جدی است و باعث باز شدن بیش از حد پوست شده است، حتماً ممکن است قبل از مداخله به کلینیک زخم مراجعه کنید.

بریدگی دست با چاقو:

اگر در خانه یا در نتیجه هر اقدامی دچار بریدگی دست شده اید، می توانید کمک های اولیه را در منزل انجام دهید. با این حال، قبل از اینکه بتوانید کمک های اولیه را برای بریدگی دست انجام دهید، باید به عمق بریدگی نگاه کنید و روش را بر اساس آن تعیین کنید. اگر بریدگی دست عمیق است، توصیه می کنیم قبل از مداخله به کلینیک زخم مراجعه کنید.

کمک های اولیه در بریدگی دست چگونه باید باشد؟

تمیز کردن صحیح زخم ابتدا در بریدگی مهم ترین اقدامی است که باید در مراقبت از زخم انجام شود.

ابتدا اطراف زخم با آب و صابون شسته می شود. خون خشک شده در این ناحیه با آب اکسیژنه رقیق شده تمیز می شود.

  چه مدت طول می کشد تا زخم چاقو بهبود یابد؟

درمان بریدگی با چاقو

زخم ها در نتیجه یک فرآیند پیچیده پویا متشکل از تعدادی مراحل متوالی بهبود می یابند. مرحله اول بهبود زخم که بین ۱ تا ۵ روز طول می کشد، مرحله ای است که شامل تجمع مایعات بافتی در محل زخم، افزایش جریان خون و پاسخ التهابی است که باعث تکثیر سلول و فیبروبلاست می شود.

برای بریدگی های عمیق چه باید کرد؟

ابتدا باید ناحیه آسیب دیده را با آب فراوان کاملاً شست. هرگز از مواد حاوی الکل در قسمت بریده شده استفاده نکنید. اگر نمی توانید خونریزی در ناحیه بریده شده را متوقف کنید، فوراً به نزدیک ترین مرکز بهداشتی بروید و دست خود را در سطح قلب نگه دارید. آب اکسیژنه و تنتور ید را مستقیماً روی برش نزنید.

برای بهبود سریع زخم ها چه باید کرد؟

ویتامین هایی که بهبود زخم را تسریع می کنند

  • ویتامین A: نعنا، جعفری، هویج، اسفناج و سیب زمینی شیرین.
  • ویتامین B کمپلکس: گوشت، لبنیات، سبزیجات، ماهی 
  • ویتامین C: سبزیجاتی مانند جعفری، گل کلم، فلفل سبز، پاپریکا و گوجه فرنگی.

در آسیب های جدی چگونه باید کمک های اولیه کرد؟

  • اجسام خارجی گیر کرده در زخم برداشته نمی شوند،
  • اگر خونریزی در زخم وجود داشته باشد، متوقف می شود.
  • زخم را نباید دستکاری کرد،
  • زخم را با یک پارچه تمیز (یک پارچه مرطوب) می پوشانند.
  • باند روی زخم گذاشته می شود،
  • درخواست کمک پزشکی می شود 

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره زخم از شنبه تا پنجشنبه، ۹ صبح الی ۷ شب با شماره تلفن ۰۹۱۲۸۳۹۴۹۲۲ تماس حاصل فرمایید.

کلینیک زخم پلاس (شعبه تهران): تهران، جنت آباد، خیابان شهید کبیری طامه (شاهین شمالی)، تقاطع خیابان بهار و امام حسین (ع)، بیمارستان فوق تخصصی عرفان نیایش، طبقه MZ، کلینیک تخصصی زخم و استومی


درباره کلینیک زخم پلاس

کلینیک زخم پلاس، با بهره‌گیری از مجرب‌ترین درمانگران زخم کشور و اولین مولف درسنامه روش‌های نوین درمان زخم، در صورت نیاز، همواره مشتاق کمک به شما عزیزان گرامی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09128394922